Журнал «Щаслива пара»

ПРОФЕСОР  ораторського мистецтва

Дата публікації: 01.09.2009

 

Або містер тамада…

Або ведучий…

Побутує думка, що від нього залежить 90 відсотків успіху весільного бенкету. Так чи інакше, це людина, яка обрала собі за ремесло дарувати людям гарний настрій.

Якими рисами повинен володіти ідеальний весільний ведучий?

Це – смак, такт, прекрасне почуття гумору (без вульгарності!), зовнішня привабливість, організаторські здібності, добра пам`ять, уміння імпровізувати тощо. Аксіомою є те, що ведучий повинен бути веселим, а ще – харизматичною, артистичною, особливою людиною.

Тамада чи ведучий?

Тамада і ведучий – це різні поняття. Це два амплуа здібної, веселої, артистичної людини. На перший погляд, різниці між ведучим і тамадою немає: обидва ведуть свято, влаштовують розваги для гостей. Але тамада більше ставить ставку на обрядовість, домашню невимушену атмосферу. Тоді як ведучий святкування – це професійний артист, який проводить весілля, так би мовити, «солідно», без панібратства, так, що кожен з гостей може відчути себе учасником модного телешоу.

Кого ж вибрати?

Вирішувати вам! Якщо більшість гостей із сільської місцевості, то навряд чи вони оцінять мегарозумну програму, яка буде нагадувати поєднання «Шоу довгоносиків» із новорічним виступом президента. І навпаки, статечні леді, виховані в дусі «виделка зліва, ніж справа», швидше за все, не зрозуміють народних веселощів з конкурсами «Хто більше вип`є розсолу, закусивши цибулею?»

Як вибирати?

Метод «по рекомендаціях» завжди дієвий. Ті, що рекомендують, напевне покажуть вам відеозаписи роботи ведучого. Івано-Франківськ – не таке вже й велике місто, тут легко дізнатися правду про ту чи іншу людину. У самого ж тамади ви можете взяти телефони попередніх клієнтів і запитати у них, чи задоволені вони його роботою. А ще ? можна заглянути на сторінки супермодного весільного журналу «Щаслива пара», де розміщена реклама найкращих ведучих Івано-Франківська.

Можна скористатися також послугами весільної агенції. Весільні консультанти вам порадять, кого вибрати.

Коли вибирати?

Вибирати тамаду потрібно завчасно, бажано за кілька місяців до весілля. Тому що найкращих «профі» замовлять і доведеться вибирати з тих, що залишились. У кваліфікованих ведучих усі весільні дати розписані.

Як він повинен поводитись при зустрічі?

Така людина повинна бути розкутою і спокійною, впевненою у собі. Звичайно, він буде себе хвалити - нехай вас це не насторожує. Він «продає» свої послуги, значить, хвалить «свій товар». Ви маєте право розпитати про сценарій проведення весілля. Зверніть увагу на дикцію ведучого. І в першу чергу – він повинен вам сподобатися «як людина», адже ви довіряєте йому не абищо, а своє весілля.

 Ведучий, який хоче, щоб весілля пройшло якнайкраще, повинен знати про молодят дуже багато: як вони познайомились, де вчаться чи працюють, скільки зустрічалися, чи вміють наречені танцювати, співати, щоб використовувати під час весілля їхні здібності. Грамотний ведучий обов'язково перепитає вас, яким ви бачите своє весілля. Якщо не запитає – погано.

Що потрібно від вас?

Домовившись про ціну, ви залишаєте завдаток. Не забувайте, що тамаді чи ведучому на весіллі потрібно допомагати, підігрувати. Перед нареченими, а не тільки перед тамадою, стоїть завдання – гарно зіграти свою роль: усміхатися, цілуватися аж до кінця весілля, якими би змученими вони не були. Ані тіні втоми на обличчі, тільки усмішки!

 І останнє: ставтесь до тамади з увагою і повагою. Ця людина – в центрі уваги ваших гостей ціле весілля, а це – велика праця. Тим більше, що його особливий дар заслуговує пошани і подяки. Бо справжній ведучий – це артист, веселун і професор ораторського мистецтва – три в одному.

Маріанна Федик